طریقه رفرنس نویسی در پروپوزال

طریقه رفرنس نویسی در پروپوزال | در صورت نیاز به مشاوره و انجام پایان نامه دکترا و ارشد با ما در اتباط باشید | پایان نامه ارزان .......

طریقه رفرنس نویسی در پروپوزال

طریقه رفرنس نویسی در پروپوزال :

زمانی که می‌خواهید برای پایان نامه خود پروپوزال تهیه کنید، بایستی به موارد زیادی توجه کنید و پروپوزال را طبق اصول استاندارد و با استایل معرفی شده در سایت دانشگاه خود برای جلسه دفاع آماده کنید. در صورتی که هرکدام از اصول مربوط به پروپوزال نویسی در کار شما رعایت نشده باشد، اساتید از کار شما ایراد خواهند گرفت و امکان دارد پروپوزال شما را در جلسه دفاع رد کنند. یکی از اصول مهم در نگارش پروپوزال نحوه رفرنس نویسی است. طریقه رفرنس نویسی در پروپوزال چارچوب و استاندارد خاصی دارد که از قبل مشخص است و شما باید کاملا منطبق با آن پیش روید. هدف شما از نوشتن رفرنس‌ها و استنادات این است که خواننده مطالب بتواند به راحتی به منابع اصلی پژوهش شما دسترسی داشته باشد و علاوه بر تایید نتایج شما، نوع نوشته شما را از نظر کیفیت قضاوت کنند. همچنین رفرنس نویسی به معنای قدردانی و تشکر از نویسنده مقاله‌ای که شما از نتایج آن استفاده کرده‌اید به حساب می‌آید.

رفرنس نویسی روش‌های گوناگون زیر را دارد:

رفرنس نویسی به روش شیکاگو
رفرنس نویسی به روش هاروارد
رفرنس نویسی به روش ونکوور
رفرنس نویسی به روش apa
طریقه رفرنس نویسی در پروپوزال معمولا توسط دانشگاه اعلام می‌شود. در اغلب موارد استایل استفاده شده، رفرنس نویسی به روش apa است. (در صورتی که بخواهید با انواع رفرنس نویسی آشنا شوید، کافی است روی نام هرکدام از روش‌ها که در لیست بالا آورده شده است، کلیک کنید.)

در صورتی که طریقه رفرنس نویسی در پروپوزال توسط استاد شما یا دانشگاه برای شما مشخص نشده است، بایستی به روش رفرنس نویسی مقالات قبلی و پایان نامه‌هایی که پیش از مقاله شما نگارش شده‌اند، توجه کنید.

طریقه رفرنس نویسی در پروپوزال استانداردهای خاصی دارد که بایستی توسط دانشجو رعایت گردند.
طریقه رفرنس نویسی در پروپوزال استانداردهای خاصی دارد که بایستی توسط دانشجو رعایت گردند.
نکات مهم طریقه رفرنس نویسی در پروپوزال که بایستی توسط محقق رعایت شوند:
رفرنس نویسی بایستی حتما در صفحه جدیدی آورده شود.
تمامی مطالب یا جداول و نمودارهایی که در پروپوزال آورده می‌شوند، بایستی با سند و مدرک کافی و با استناد به یک منبع معتبر اشاره شده باشند. مگر در مواردی که مطلب ذکر شده حاصل تحقیقات خود شما باشد.
معمولا طریقه رفرنس نویسی در پروپوزال به هر روشی که باشد، لیست منابع در پایان تحقیق بایستی به ترتیب حروف الفبا و با توجه به نام خانوادگی نویسنده آورده شوند.
در صورتی که در یک تحقیق قصد دارید به بیش از یک مقاله از نویسنده خاصی ارجاع دهید، رفرنس دهی به ترتیب حروف الفبا با توجه به سال انتشار مقاله انجام می‌گیرد..
در صورتی که نویسنده و سال انتشار دو مقاله مختلف، یکسان باشند رفرنس دهی به ترتیب حروف الفبا با توجه به نام مقاله انجام می‌گیرد.
طریقه رفرنس دهی در پروپوزال در روش apa به این صورت است که برای ارجاع به مقاله‌ای که در مجله خاصی به چاپ رسیده است، علاوه بر رفرنس دهی در داخل متن (که به صورت نام نویسنده و سال انتشار مقاله در داخل پرانتز آورده می‌شود)، در پایان تحقیق و در لیست منابع بایستی موارد زیر گنجانده شود:
نام نویسنده یا نویسندگان
سال انتشار مقاله
نام مقاله
نام مجله
Volume مجله
Issue مجله
حدود صفحات مجله
DOI
توجه: اشاره به DOI، با وجود اینکه توسط اغلب دانشجویان نادیده گرفته می‌شود، مورد مهمی است که توجه اساتید و کارشناسان را به خود جلب خواهد کرد.

نمونه‌ای از طریقه رفرنس دهی در پروپوزال در لیست منابع تحقیق که به ترتیب حروف الفبا آورده شده‌اند:
Dismuke, C. and Egede, L. (2015). The Impact of Cognitive, Social and Physical Limitations on Income in Community Dwelling Adults With Chronic Medical and Mental Disorders. Global Journal of Health Science, 7(5), pp. 183-195

Ross, N. (2015). On Truth Content and False Consciousness in Adorno’s Aesthetic Theory. Philosophy Today, 59(2), pp. 269-290


مطالب پیشنهادی :
طریقه رفرنس نویسی در مقاله

 

در صورت نیاز به مشاوره و انجام پایان نامه دکترا و ارشد با ما در اتباط باشید | پایان نامه ارزان
تلفن های مشاوره:09199631325
09353132500

افزودن یک دیدگاه