مقاله پژوهشی و روش نوشتن یک عنوان خوب؟

 مقاله پژوهشی و روش نوشتن یک عنوان خوب؟

 مقاله پژوهشی و روش نوشتن یک عنوان خوب؟

 مقاله پژوهشی و روش نوشتن یک عنوان خوب؟

 مقاله پژوهشی و روش نوشتن یک عنوان خوب؟

بسیاری از ما برای انجام کارهای پژوهشی و مطالعه به اینترنت رجوع می‌کنیم. عنوان مقاله اولین نشانه‌ای است که از طریق آن می‌توانید به محتوای مقاله پی ببرید. به همین دلیل انتخاب عنوان مقاله شما بسیار مهم است. عنوان مقاله می‌بایست هم جذاب بوده و هم مطالب مقاله را به درستی خلاصه کند. عنوان عاملی تاثیرگذار در اقبال مقاله شماست، پس می‌بایست با توجه به اهمیت آن در انتخابش توجه کافی را انجام دهید.

کار را با یک پیش‌نویس آغاز کنید

نوشتن مقاله می‌تواند ماه‌ها به طول انجامد. طبیعی است که در این مدت بخش‌هایی از مقاله دست‌خور تغییراتی شوند. امکان دارد مطالبی حذف یا به آن اضافه شوند. به همین دلیل بهتر است که نوشتن مقاله‌تان را با عنوان آن شروع کنید. بعد از اینکه کار نگارش مقاله به پایان رسید دوباره به عنوان باز گردید و با توجه به محتوای مقاله آن را ویرایش کنید.

نوع عنوان مقاله پژوهشی را انتخاب کنید

سه نوع عنوان مقاله وجود دارد:

  1. جمله خبری برای عنوان – یافته‌ها و نتایج اصلی این نوع مقاله در عنوان می‌آیند. به طور مثال «فشار دوستان عامل اعتیاد نوجوانان به سیگار است.»
  2. جمله توصیفی برای عنوان – عنوان می‌تواند توصیف‌کننده موضوع و محتوای مقاله باشد اما نتایج اصلی آن را بیان نکند. به طور مثال «تاثیر فشار دوستان بر اعتیاد نوجوانان به سیگار».
  3. جمله پرسی برای عنوان – در این نوع عنوان یک سوال مطرح می‌شود. به طور مثال «آیا فشار دوستان بر اعتیاد نوجوانان به سیگار تاثیر دارد؟»
مطالب پیشنهادی :
آموزش مقاله نویسی در 10 گام: چگونه در 10 گام یک مقاله استاندارد بنویسیم.

ابتدا به نوع اطلاعاتی که می‌خواهید به خواننده منتقل کنید فکر کنید، سپس یکی از این سه نوع را انتخاب کنید. یک لیست از عناوین محتمل با توجه به محتوا و کلمات کلیدی مقاله و با در نظر گرفتن مخاطب مقاله درست کنید و سپس به عنوان مناسب برسید. سعی کنید عنوان را مختصر و کاملا واضح بنویسید و از بیان جزئیات غیر ضروری اجتناب کنید.

یک عنوان خوب برای مقاله پژوهشی چه ویژگی‌هایی دارد؟

هنگامی که فردی به دنبال مقاله‌ای جدید در سایت‌های علمی معتبر می‌گردد، بیشتر مواقع ابتدا به عنوان مقاله توجه می‌کند و از عنوان آن تصمیم به خواندن آن می‌گیرد. عنوانی را می‌توان خوب دانست که ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

  1. شامل 10 تا 12 کلمه باشد و در آن باز اصطلاحات و عبارات توصیفی استفاده شده باشد به صورتی که محتوای اصلی مقاله در آن مطرح شده باشد. عنوان مقاله پژوهشی خوب می‌بایست شامل کلمات کلیدی مورد استفاده در مقاله باشد و ماهیت مطالعه را نیز مشخص کند. همچنین به کلمات مرتبطی که امکان دارد دیگران برای جستجوی مقاله شما استفاده کنند، فکر کنید و از آنها نیز استفاده کنید.
  2. عنوان خوب می‌تواند توجه خواننه را به خود جلب کند.
  3. عنوان خوب می‌تواند خود را از دیگر مقالات حوزه متمایز کند.
مطالب پیشنهادی :
روش آسان‌تر کردن نگارش پژوهش

عنوان مقالات پژوهشی انگلیسی

در نوشتن عنوان مقالات انگلیسی به چند نکته زیر توجه کنید:

  • کلمات اصلی در عنوان مقالات انگلیسی می‌بایست با حرف بزرگ آغاز شوند
  • واژه‌های ارتباطی مانند a, and, an ,the, or به صورت حرف بزرگ نوشته نمی‌شوند مگر اینکه نخستین کلمه در عنوان مقاله باشند.

 

در صورت نیاز به مشاوره و انجام پایان نامه دکترا و ارشد با ما در ارتباط باشید | پایان نامه ارزان

مشاوره رساله : 09199631325

مشاوره مقاله : 09353132500

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

error: تلفن های تماس : 09353132500 و 09199631325 می باشد.