هزینه انجام پارافریز

هزینه انجام پارافریز | در صورت نیاز به مشاوره و انجام پایان نامه دکترا و ارشد با ما در اتباط باشید | پایان نامه ارزان ............

هزینه انجام پارافریز

هزینه انجام پارافریز :

مقالات علمی می‌بایست قبلا از سابمیت ابتدا پارافریز یا رفع سرقت علمی شوند. وجود هر گونه تشابهات عمدی یا غیر عمدی در متن مقاله احتمال دارد عامل ریجکت مقاله باشد. مقاله را بدون بررسی و رفع سرقت علمی به ژورنال مورد نظرتان سابمیت نکنید.
سرقت علمی چیست؟
دزدی علمی که معادل انگلیسی آن plagiarism است, به معنای دستبرد به فکر و اندیشه های ناب می‌‍باشد. ایده ای که توسط یک نویسنده مطرح می‌شود متعلق به وی می‌باشد و هیچکس حق تعرض به آنرا ندارد. سرقت علمی علاوه بر اینکه یک اقدام غیر اخلاقی محسوب می‌شود غیر قانونی نیز می‌باشد. و در صورت مشاهده با سارق برخورد جدی به عمل خواهد آمد. حتی استناد به منابع دیگران بدون ذکر منبع باز هم سرقت علمی محسوب می‌شود. حتی استفاده بدون ذکر منبع و در حد چند جمله از آثار نویسندگان دیگر نیز مفهوم سرقت علمی می‌باشد. اما متاسفانه عدم آگاهی برخی از نویسندگان از مصداق واقعی سرقت علمی گاها آنها را به صورت ناخواسته دچار سرقت علمی می‌کند. نویسندگان میبایست مطالعه در مورد سرقت علمی را حتما قبل از شروع به نگارش مقاله انجام دهند و با میزان سرقت علمی آشنا باشند تا مشکلی به وجود نیاید. اقدام به سرقت علمی علاوه بر اینکه باعث ریجکت مقاله می‌شود باعث خواهد شد شما به عنوان یک سارق علمی شناخته شوید که در حیطه نویسندگی چنین عنوانی شایسته نمی‌باشد. نویسندگان باید به این نکته نیز آگاهی داشته باشند که حتی نمی‌توانند به اسناد و نوشته های پیشین خود نیز رجوع کنند.

تصویر

نحوه تشخیص سرقت علمی
همانطور که مطالعه فرمودید سرقت علمی اقدام بسیار ناشایستی می‌باشد. تا حد ممکن باید از این اقدام پیشگیری شود. اما اغلب نویسندگان ادعا می‌کنند که اصلا از وجود چنین تشابهاتی در متن مقاله آگاهی ندارند و این مشابهت ها کاملا به صورت اتفاقی رخ داده است. از همین رو لزوم رفع سرقت علمی قطعا احساس می‌شود. اما سوالی که برای اغلب نویسندگان پیش می‌آید این است که چگونه می‌توان سرقت علمی را تشخیص داد؟ کاملا واضح است که تشخیص سرقت علمی در مقالات توسط یک فرد عادی امکان پذیر نیست و نیاز به ابزارهای پیشرفته تری دارد. خوشبختانه ابزار های بسیار قدرتمندی به وجود آمده اند که در تشخیص سرقت علمی به شما کمک بسیاری خواهند کرد. از جمله ابزارهای بسیار معتبر در حوزه تشخیص سرقت علمی می‌توان به وجود سایت ها و نرم افزارهای زیادی اشاره کرد که در این حوزه خدمات ارائه می‌کنند. البته تشخیص تنها نصف گام هایی است که باید طی فرمایید و برای رفع سرقت علمی بعد از تشخیص باید اقدام به رفع آنها کنید. بعد از اینکه سرقت علمی تشخیص داده شد مراحل رفع آنرا آغاز فرمایید.

نحوه پارافریز مقالات
پارافریز مقالات به چه صورت می‌باشد؟ واضح است که تشخیص تنها نصف مسیر است و بعد از اینکه تشخیص داده شد باید مراحل پارافریز را آغاز فرمایید. نحوه پارافریز در مقالات به این صورت است که باید جملاتی که میزان مشابهت بالایی دارند را پیدا کنید و اقدام به رفع آنها نمایید. کاملا واضح است که جملات باید با اعمال بازسازی تبدیل به جملات ناب و جدید شوند. نحوه بازسازی جملات به سه شکل زیر امکان پذیر می‌باشد:

تغییر گرامری جملات: می‌توانید با تغییر زمان یا شخص فعل ها تا حد ممکن جمله را ناب و بازسازی کنید. فقط باید در نظر بگیرید که با تغییر گرامر جمله ساختار و مفهوم جمله تغییر نکند.

تغییر ترتیب قرار گیری کلمات در یک جمله: می‌توانید با جابه جا کردن کلمات در یک جمله تا حدی که می‌توانید جمله را ناب و جدید کنید. تغییر ترتیب قرار گیری کلمات در جمله باعث می‌شود جمله تا حد امکان ناب و جدید شود.

جایگذاری کلمات مترادف در جمله: به جای کلمات قدیمی در جملات سعی کنید از واژه های جدید و مترادف استفاده کنید این کار باعث می‌شود جمله تا حد امکان ناب شود.


 

در صورت نیاز به مشاوره و انجام پایان نامه دکترا و ارشد با ما در اتباط باشید | پایان نامه ارزان
تلفن های مشاوره:09199631325
09353132500

افزودن یک دیدگاه