پایان نامه  کامپیوتر و موضوعات ارشد و دکتری

پایان نامه  کامپیوتر و موضوعات ارشد و دکتری

پایان نامه  کامپیوتر و موضوعات ارشد و دکتری

 

پایان نامه  کامپیوتر و موضوعات ارشد و دکتری

مهندسی کامپیوتر یکی از رشته‌های رو به رشد در کشور ایران است. با توجه به استفاده روز افزون کامپیوتر و سایر خدمات وابسته به آن در زندگی روزمره و مشاغل مختلف، این رشته بسیار پرکاربرد و محبوب است. از همین رو دست‌یابی به تخصص بیشتر در این زمینه می‌تواند در آینده شغلی و یافتن کار مناسب و با درآمد خوب بسیار مؤثر باشد. اغلب دانشجویان مهندسی کامپیوتر علاقه‌مند به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر و دنبال کردن تخصصی‌تر این رشته هستند. انتخاب موضوع مناسب پایان‌نامه کارشناسی ارشد و دکتری مهندسی کامپیوتر از جمله مواردی است که در آینده کاری دانشجویان علاقه‌مند این رشته بسیار موثر است. بنابراین انتخاب یک موضوع مناسب نه تنها باعث انجام پایان نامه با درجه عالی و چاپ مقاله ISI در ژورنال‌های معتبر دنیا می‌شود، بلکه می‌تواند باعث کسب تجربه‌های ارزشمند در حوزه‌های کاری این رشته نیز شود.

موضوع پایان نامه کامپیوتر کارشناسی ارشد و دکتری

انتخاب موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری مهندسی کامپیوتر اولین گام دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی در نگارش پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری است. انتخاب یک موضوع مناسب نیازمند مطالعه و دریافت خدمات مشاوره نگارش پایان‌نامه از مؤسسه‌های معتبر است. به همین دلیل مؤسسه پایان نامه ارزان با ارائه بهترین خدمات و راهکارهای علمی- پژوهشی متناسب با نظام آموزشی عالی کشور، مقالات معتبر و مشاوره نگارش پایان نامه مهندسی کامپیوتر منطبق بر استانداردهای پذیرفته شده روز، شما را در این امر مهم راهنمایی می‌کند. در زیر برخی از زمینه‌هایی که موضوعات پایان‌نامه کارشناسی ارشد و دکتری مهندسی کامپیوتر را در بر می‌گیرد آورده شده است:

  • · تجزیه و تحلیل، پیش‌بینی و تخصیص با الگوریتم
  • · مدل‌سازی، شبیه‌سازی استفاده از شبکه عصبی در زمینه‌های مختلف از جمله پزشکی
  • · بررسی، تشخیص، مقایسه و تحلیل فازی
  • · استفاده از علم کامپیوتر در کاهش مصرف انرژی
  • · طراحی و پیاده‌سازی کنترل خودکار در سیستم‌ها و دستگاه‌های مختلف
  • · طراحی ربات هوشمند در زمینه‌های مختلف مانند ربات پرستار، انسان نما و …
  • · طراحی نرم‌افزار و وب سایت در موضوعات مختلف و با ویژگی‌های خاص
  • · استفاده از علم کامپیوتر در زمینه امنیت مانند امنیت ابری
  • · تجزیه و تحلیل داده‌ها

معرفی گرایش‌های پایان نامه کامپیوتر در مقطع ارشد و دکتری:

طبق آخرین دفترچه راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد و دکتری منتشر شده از طرف سازمان سنجش آموزش کشور، رشته مهندسی کامپیوتر در مقاطع تحصیلات تکمیلی و در مجموعه مهندسی کامپیوتر دارای گرایش‌های نرم‌افزار، بیوانفورماتیک، هوش مصنوعی و رباتیکز، معماری سیستم‌های کامپیوتری، الگوریتم و محاسبات، شبکه‌های کامپیوتری و رایانش امن است که موضوعات پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری مهندسی کامپیوتر در قالب گرایش‌های نام برده می‌باشد. توضیح برخی از مهم‌ترین گرایش‌های این رشته تحصیلی به همراه موضوعات پیشنهادی پایان‌تامه به صورت خلاصه در زیر آورده شده است:

مطالب پیشنهادی :
 کامپیوتر - انجام پایان نامه دکتری و  ارشد

 گرایش نرم افزار:

گرایش نرم‌افزار مهم‌ترین و شناخته شده‌ترین گرایش کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر است. یادگیری علم نرم‌افزار می‌تواند در بهبود کیفیت زندگی مردم مؤثر باشد. دانشجویان کارشناسی ارشد این رشته می‌توانند توانایی‌های متنوعی را در حوزه‌های مختلف به دست آورند و موضوع پایان‌نامه خود را در این زمینه‌ها انتخاب کنند. از جمله این موارد می‌توان به طراحی و پیاده‌سازی پایگاه داده‌ها، مهندسی نرم‌افزار، سیستم‎‌های عامل، اتوماسیون اداری، برنامه‌نویسی همروند، الگوریتم‌های موازی، طراحی و ساخت کامپایلرها و شبیه‌سازی و گرافیک کامپیوتری اشاره کرد. برخی از این موضوعات پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار به قرار زیر است:

 طراحی و پیاده‌سازی سیستم‌های مختلف هوشمند

 استفاده از داده کاوی در زمینه‌های گسترده

 طراحی و پیاده‌سازی نرم‌افزارهای مختلف مؤثر در تسریع کار حسابداری

  بهبود کیفیت سیستم‌های فروش در فروش اینترنتی

  اتومسیون اداری بر مبنای حفظ امنیت

 و …

گرایش هوش مصنوعی

هوش مصنوعی از جمله رشته‌های به‌روزی است که در دنیا طرفداران بسیاری را دارد و دانشگاه‌های معتبر دنیا بهترین آزمایشگاه‌های خود را در اختیار دانشجویان و پژوهشگران این رشته قرار می‌دهند. همانطور که از نام آن پیداست، فارغ‌التحصیلان این رشته سیستم‎‌هایی را طراحی می‌کنند که بتواند مانند انسان فکر کند. دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری گرایش هوش مصنوعی در مهندسی کامپیوتر می‌تواند در حوزه‌هایی مانند یادگیری ماشین، شبکه‌های عصبی، پردازش تکاملی، منطق فازی و … موضوع پایان نامه خود را انتخاب کنند. برخی از موضوعات پیشنهادی در گرایش هوش مصنوعی جهت راهنمایی برای نگارش پایان‌نامه در زیر آورده شده است:

 استفاده از منطق فازی در دسته‌بندی داده

 ا شبکه‌های عصبی در کنترل و بهبود سیستم‌های مختلف مانند سیستم‌های مسیریابی

  الگوریتم تکاملی در بهبود عملکرد ربات‌ها

 ا منطق فازی در طراحی دستگاه‌های تشخیصی پزشکی

 طراحی و ارتقاء شبکه‌های اجتماعی

 و …

گرایش شبکه‌های کامپیوتری:

گرایش شبکه‌های کامپیوتر نسبت به سایر گرایش‌ها بیشینه طولانی‌تری دارد. از جمله زمینه‌های کاری و هدف این رشته در طراحی و مدل‌سازی شبکه‌های کامپیوتری، برنامه نویسی شبکه، پشتیبانی شبکه‌های کامپیوتری و … است. دانشجویان کارشناسی ارشد این رشته می‌توانند موضوع پایان‌نامه خود را در زمینه‌هایی مانند انتقال داده‌ها، شبکه‌های بی‌سیم و سیار، شبکه‌های چند رسانه‌ای، سیستم‌های توزیع شده، معماری ادوات شبکه، رایانش ابری و … انتخاب کنند. در ادامه به اختصار برخی از زمینه‌های تحقیقاتی این رشته برای راهنمایی جهت انتخاب موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری مهندسی کامپیوتر در این گرایش معرفی می‌گردد:

مطالب پیشنهادی :
 کامپیوتر - انجام پایان نامه دکتری و  ارشد

 طراحی و آنالیز شبکه‌های کامپیوتری در سیستم‌های مختلف

 بررسی مدیریت شبکه‌های کامپیوتری

 بهینه سازی هزینه‌های منابع رایانش ابر برای شرکت‌ها و مؤسسه‌های مختلف

 طراحی شبکه‌های بی‌سیم با استفاه از معماری ایمن ابر

 طبقه‌بندی احتمالی کیفیت خدمات در شبکه‌های رایانه‌ای بی‌سیم

 و …

گرایش رایانش امن برای پایان نامه کامپیوتر:

گرایش رایانش امن در رابطه با ایجاد امنیت اطلاعات در سیستم‌های الکترونیکی شرکت‌ها و سازمان‌ها، خصوصا دولت الکترونیک، در برابر حمله هکرها، ویروس‌های مخرب سیستم کامپیوتری، سارقان و … است. این گرایش به تازگی و از سال 1396 به مجموعه مهندسی کامپیوتر افزوده شده است. دانشجویان این گرایش می‌توانند موضوع پایان‌نامه خود را از زمینه‌هایی مانند امنیت داده و شبکه، رمزنگاری، مدیریت امنیت اطلاعات و … انتخاب کنند. در ادامه راه به برخی از موضوعاتی که می‌توان جهت انتخاب موضوع پایان‌نامه از آن‌ها به عنوان راهنما استفاده کرد اشاره کرده‌ایم:

 طراحی سیستم‌های کنترل نفوذ

 طراحی و پیاده‌سازی سیستم‌هایی با امنیت بالا و غیر قابل نفوذ در نرم‌افزارهی بانکی

 بهبود امنیت یارانه برای کسب و کارهای کوچک و بزرگ

 مدیریت امنیت اطلاعات در یارانش ابری در زمینه‌های پزشکی و سلامت

 بررسی مشکلات در امنیت شبکه‌های اجتماعی و خصوصی

 و …

گرایش معماری سیستم‌های کامپیوتری:

گرایش معماری سیستم‌های کامپیوتری بیشتر مرتبط با سخت افزار کامپیوتر است و علاقه‌مندان به این رشته بیشتر با طراحی و ساخت سیستم‌ها آشنا می‌شوند. دانشجویان ارشد و دکتری این رشته می‌توانند با توجه به علاقه‌مندی و استعداد خود در حوزه‌هایی مانند طراحی و ساخت مدارهای دیجیتال، مدارهای کامپیوتری و سیستم‌های بلادرنگ، همچنین انتقال داده، میکروکنترل‌ها و … موضوع پایان‌نامه و رساله خود را انتخاب کنند. در اینجا به برخی از موضوعات پژوهشی انجام شده توسط سایر دانشجویان به صورت خلاصه اشاره کرده‌ایم:

 استفاده از معماری سیستم‌های کامپیوتری برای محاسبات فراگیر در محیط خانه‌های هوشمند

 مجازی سازی با کارایی بالا با استفاده از علم معماری سیستم‌های رایانه‌ای

 برنامه‌نویسی مدارهای MVL در سیستم‌های رایانه‌ای مبتنی بر FPGA با معماری میکروکنترل‌ها

 طراحی معماری سیستم‌های کامپیوتری یک‌پارچه مبتنی بر نظریه Axiomatic

 طراحی شبکه‌های اتصال هیبریدی

 بررسی و افزایش سطح اطمینان سیستم‌های کنترلی بلادرنگ توزیع شده (RTDC)

در صورت نیاز به مشاوره و انجام پایان نامه دکترا و ارشد با ما در اتباط باشید | پایان نامه ارزان

مشاوره رساله : 09199631325

مشاوره مقاله : 09353132500

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

error: تلفن های تماس : 09353132500 و 09199631325 می باشد.