چگونه کاورلتر بنویسیم؟

چگونه کاورلتر بنویسیم؟

چگونه کاورلتر بنویسیم؟ | در صورت نیاز به مشاوره و انجام پایان نامه دکترا و ارشد با ما در اتباط باشید | پایان نامه ارزان .......

چگونه کاورلتر بنویسیم؟

چگونه کاورلتر بنویسیم؟ :

وقتی کار نگارش مقاله به پایان رسید، قبل از ارسال مقاله نیاز است که یک کاورلتر یا سربرگی برای مقاله تهیه شود. در واقع سربرگ یا کاورلتر مقاله یک اطلاعات کامل در خصوص عنوان پژوهش، نویسندگان مقاله، ناوین شغلی و درجات علمی آنها،اهمیت تحقیق و داوران پیشنهادی ارائه می دهد.

کاورلتر، یک نامه رسمی است که در قالب یک صفحه نوشته می شود و فرصتی را فراهم می کند تا نویسندگان بتوانند ارتباط مستقیمی با سردبیر مجله برقرار کنند. شما با نوشتن کاورلتر سردبیر را متقاعد می کنید که هدفتان چاپ مقاله در مجله آنهاست. زیرا سربرگ اولین قسمتی از مقاله است که توسط سردبیر مجله مشاهده میشود و بسیاری از سردبیرها از روی همین سربرگ است که تصمیم میگیرند که مقاله را رد کنند یا برای داوری ارسال نمایند. به دلایل مذکور نیاز است تا برای تهیه سربرگ وقت و انرژی کافی صرف شود.

برخی مجلات دارای فرم های خاصی برای سربرگ هستند اما در حالت کلی یه اطلاعات مشخص را از نویسنده مقاله می خواهند. برا اینکه در هنگام نوشتن کاورلتر مطلبی را فراموش نکنید، بهتر هست قبل از شروع به نوشتن، یک چک لیست برای خودتان تهیه کنید و موارد لازم را در آن یادداشت نمایید. بطور کلی محتوای یک کاورلتر شامل موارد زیر است:

اطالاعات کلی درباره مقاله: شامل عنوان مقاله و نوع مقاله (مقاله تجربی، مقاله مروری و …) می باشد. اگر قصد ارسال مقاله به بخش خاصی از مجله دارید، باید در سربرگ به آن قسمت خاص اشاره کنید.
نام نویسنده یا نویسندگان و درجات علمی آنها: نام تمامی نویسندگان مقاله بایستی ذکر شود. (اگر نویسنده ای قبلا مقاله چاپ شده دارد بایستی نام خود را به همان شکلی بیاورد که در مقالات قبلی آورده است)
اطلاعات پیش‌ زمینه و اهمیت موضوع خود را بیان کنید.
ضرورت انجام تحقیق را شرح دهید.
روش های اصلی که در تحقیق بکار برده اید را بیان کنید.
حداکثر 3 نوآوری که تحقیق شمت می تواند به دنبال داشته باشد را بیان کنید.
ذکر نام صحیح مجله، اهداف و چشم انداز (Aims and Scope) مجله و تناسب موضوع مقاله با مجله را ذکر کنید.
ذکر نام ادیتور. بعضی از مجلات در حوزه های مختلفی فعالیت می کنند و چند ادیتور دارند.در هنگام نوشتن کاور لتر باید ادیتورمناسب را انتخاب کنید. در غیر اینصورت کاور لتر به Editor-in-Chief نوشته می شود.
تأیید این موضوع که این مقاله قبلاً چاپ نشده و هم اکنون در مرحله چاپ نمی باشد
داوران پیشنهادی
کلیه اطلاعات مربوط به کمک هزینه های تحقیق را ارائه دهید.
تأیید این موضوع که کلیه نویسندگان، مقاله را مطالعه و تأیید کرده و با ارسال مقاله به این مجله خاص موافقند
بایدها و نبایدهای مهم در نگارش کاورلتر مقاله
بایدها

اسم مجله مورد نظر را چک کنید.
در قسمت مخاطب نام ادیتور را حتما ذکر کنید و تنها به نوشتن “سردبیر محترم – Dear Editor ” یا “قابل توجه افراد مرتبط – To whom it may concern. ” بسنده نکنید.
هرگز از صفات عالی – در خصوص مجله، خودتان و کارتان استفاده نکنید.
فرمت نگارشی کاورلتر را چک کنید.
برای اطمینان از یک فرد با تجربه بخواهید که کاورلتر شما را قبل از ارسال بخواند.
نبایدها

با توجه به اینکه کاورلتر شما راه مهمی برای رساندن مقاله به PEER REVIEW است، پس لازم است تا با کاورلتر با دقت کافی و بطور کامل نوشته شود.
هرگز چکیده یا قسمت های دیگر مقاله را در داخل کاورلتر کپی نکنید.
هرگز از سردبیر یا مجله تعریف و تمجید نکنید زیرا مقاله شما براساس کیفیت کاورلتر و محتوای مقاله برای داوری ارسال می شود، نه بخاطر مودب بودن شما
حتما از صحیح بودن املای کلمات خود مطمئن شوید.

مطالب پیشنهادی :
کاورلتر چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

 

 

در صورت نیاز به مشاوره و انجام پایان نامه دکترا و ارشد با ما در اتباط باشید | پایان نامه ارزان
تلفن های مشاوره:09199631325
09353132500

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

error: تلفن های تماس : 09353132500 و 09199631325 می باشد.